Zmiana systemu CAM na WORKNC.

Wielu nowych pracowników zajmującej się cięciem i obróbką metali, w wyniku doświadczeń z poprzednich miejsc pracy, zasugerował zmianę oprogramowania CAM na WORKNC, kiedy dział zarządzania zaproponował zakup innego pakietu oprogramowania CAD/CAM.


„Kiedy pierwszy raz zainwestowaliśmy, około 18 miesięcy temu w system WORKNC, od razu zauważyliśmy że jest bardzo prosty w użyciu. Zauważyliśmy również, że szybko można przygotować program obróbkowy oraz przetestować go pod względem kolizji. A, co najważniejsze wszystkie nasze części – w tym te o niezwykle niskim zakresie tolerancji jak 0.01 mm dla Skoda Auto – są produkowane precyzyjnie, za każdym razem.”

Vladimira Dolenská, Dział Technologii.

VS Steel Sp. z o.o. z siedzibą w Lhotky w Czechach zmagał się z problemem „negatywnych doświadczeń” w pracy z poprzednim oprogramowaniem.

Kiedy nowi pracownicy, którzy sprawnie posługiwali się WORKNC dołączyli do firmy, VS Steel skontaktowało się z resellerem w Czechach i Słowacji – SEMACO Tools and Software Sp. Z o.o. W rezultacie zorganizowana została prezentacja na której reseller pokazał jak WORKNC może rozwiązać problemy.

Szybkie przygotowanie programu do obróbki.

„WORKNC z łatwością radzi sobie z naszymi największymi wyzwaniami, takimi jak wysoka precyzja i niski zakres tolerancji” mówi Vladimira Dolenská, pracowniczka Działu Technologii VS Steel. „Kiedy pierwszy raz zainwestowaliśmy, około 18 miesięcy temu w system WORKNC, od razu zauważyliśmy że jest bardzo prosty w użyciu. Zauważyliśmy również, że szybko można przygotować program obróbkowy oraz przetestować go pod względem kolizji. A, co najważniejsze wszystkie nasze części – w tym te o niezwykle niskim zakresie tolerancji jak 0.01 mm dla Skoda Auto – są produkowane precyzyjnie, za każdym razem”.

Dodaje również, że logiczny przepływ pracy, w tym obciążenie geometrii, analiza części i wytwarzanie powierzchni technologicznych: projektów i ścieżek narzędziowych oraz zarządzanie postprocesorem i dokumentacją HTML, zapewnia im dużo lepsze doświadczenia w użytkowaniu.

obróbka cam

Zaplecze maszynowe.

Każdy komponent przechodzi teraz przez WORKNC i jest obrabiany na Hermle C400U z kontrolerem Heidenhain 530 lub na Tajmac MCFV 1260.

Nasz nowy programista był w stanie pracować na tym oprogramowaniu od razu po dołączeniu do firmy. Zyskaliśmy na szybszym przygotowaniu do programowania i braku potrzeby przeprowadzenia dodatkowych kontroli przed uruchomieniem maszyny, już od samego początku.

Zmiana systemu CAM na WORKNC.

VS Steel określa WORKNC jako system do generowania zautomatyzowanej, wydajnej ścieżki narzędzia. Odnotowane zostały ogromne wzrosty produktywności, umożliwione krótszym czasem obróbki, wolniejszym zużywaniem się narzędzi, udoskonalonym i bardziej precyzyjnym wykańczaniem powierzchni, usprawnionym korzystaniem z maszyny oraz szybszym i łatwiejszym programowaniem CNC.

O firmie

  • Nazwa : JVS steel Sp z o.o.,
  • Specjalizacja: Fabrykant metali,
  • Strona internetowa: www.vs-steel.com

Kluczowe korzyści

  • Zaawansowana precyzja i radzenie sobie z niskim zakresem tolerancji,
  • Bardziej dokładna produkcja z szybszym przygotowaniem programów i zapobieganiem kolizjom,
  • Zwiększona produktywność umożliwiona krótszym czasem obróbki, wolniejszym zużywaniem się narzędzi, udoskonalonym i bardziej precyzyjnym wykańczaniem powierzchni, usprawnionym korzystaniem z maszyny oraz szybszym i łatwiejszym programowaniem CNC.