Obróbka części lotniczych i obronnych

Podzespoły lotnicze i obronne wymagają jakości na najwyższym poziomie i często są wykonane z litego bloku wytrzymałego materiału, takiego jak tytan. Ponieważ długie i złożone operacje są powszechne, wartość dodana podzespołów może być znaczna, co sprawia, że błędy w obróbce są bardzo kosztowne. WORKNC jest znany ze swojej niezawodności, generując bezpieczne ścieżki narzędzia wolne od kolizji zarówno dla narzędzia, jak i uchwytu, a także zapewniając symulację całej obrabiarki i jej kinematyki.

 

W ramach funkcji systemu, płynne ścieżki frezarskie zapewniają najlepsze możliwe wykończenie powierzchni, np. ruchy trochoidalne, które sprzyjają frezowaniu współbieżnemu, optymalizują warunki skrawania i minimalizują obciążenie narzędzia – idealne dla twardych materiałów. Rezultatem jest znacznie mniejsze ryzyko złamania narzędzia, dłuższa żywotność narzędzia i mniejsze naprężenia na elemencie. W przypadku komponentów lotniczych czynniki te są szczególnie ważne, ponieważ awaria narzędzia może poważnie uszkodzić część, a nadmierne siły skrawające mogą być szkodliwe dla struktury materiału, co wpływa na wydajność gotowej części.

przemysł lotniczy
przemysł lotniczy

Zastosowanie w lotnictwie

WORKNC zawiera również specjalistyczne cykle obróbcze dla konkretnych zastosowań lotniczych, takich jak wirniki i łopatki. 5-osiowe ścieżki narzędzia pozwalają na obróbkę zgrubną i wykańczającą złożonych wirników, a cykle dedykowane do obróbki łopatek umożliwiają ich obracanie, przy jednoczesnym uwzględnieniu ograniczeń kątowych obrabiarki.

 

Bezpieczeństwo jest kluczową kwestią w przemyśle lotniczym i obronnym, więc identyfikowalność partii i materiałów jest bardzo ważna, podobnie jak zapis działań związanych z zapewnieniem jakości, takich jak kalibracja, pomiar i zmiany projektu. Oprogramowanie WORKPLAN do zarządzania produkcją ERP umożliwia wykonawcom osiągnięcie i utrzymanie zgodności z rygorystycznymi wymaganiami tej branży poprzez zestawianie zapisów dla każdego projektu, kontrolowanie dokumentacji i przedstawianie raportów dotyczących wydajności.

Sprawdź nasze usługi: